ANASAYFA / ÇOCUK BAKICISI / Çocuk Bakıcısı
Çocuk Bakıcısı

Çocuk Bakıcısı

“Mutlu çocuklar, mutlu gelecek” anlayışını benimsemiş olan firmamız, bir annenin dokuz ay karnında taşıdığı, canından bir parça olan çocuğunu, tanımadığı bir yabancıya teslim etmesinin oldukça zor olduğunun her zaman farkında. Bu zorluğun bilincinde olarak bizler, adeta ailenizden biri gibi göreceğiniz bir çocuk bakıcısı aradığınızın farkındayız.

Bazen bebeğimizi, daha birkaç aylıkken başka birinin bakıcılığına bırakmak zorunda kalırız. Bir anne baba için bu hiç de kolay bir şey değildir. Böyle bir durumda,  anne baba olarak, çocuğunuzu teslim edeceğiniz kişi öncelikle dürüst ve güvenilir bir kişi olmalıdır. Güvenmediğiniz bir kişiye bırakın çocuğunuzu, hiçbir şeyinizi teslim edemezsiniz. Ayrıca, daha birkaç aylıkken bırakmak zorunda kaldığınız çocuğunuzu teslim edeceğiniz kişide, başka şu özelliklerin de olmasını istediğinizi biliyoruz.

Bir çocuk bakıcısı çocuk bakımında deneyimli, sevgi dolu, sağduyulu, sabırlı, kendisiyle barışık, annelik duygularını hissedebilen ve bakıcısı olduğu çocuğun annesi ile empati kurabilecek bir kişi olmalıdır. Aynı zamanda iç disipline sahip bir kişi olmalıdır.

Bebeklik döneminde sevecen, sıcak bir ilişki bebeğin önemli bir ihtiyacıdır. Bu nedenle, sevgi ve şefkatle büyümesi, bir bebeğin gelişimi için çok önemlidir. Yine biliyoruz ki çocuğun gelişiminde oyun oynamak önemlidir. Bu nedenle bakıcı, çocukla oyun oynayabilecek enerjiye sahip olmalıdır.

Bebekler ilk birkaç aydan itibaren, çevresiyle iletişim halindedir ve çevreyi algılamaya başlarlar. Dokunarak, ellerine ne geçerse ağızlarına götürerek tanımaya çalışırlar. Ne kadar göz önünde olursa olsun, bazen kısacık bir zaman diliminde dahi çocuk tehlikeli bir şeyler bulup eline alabilir ya da ağzına götürebilir. Böyle durumlarda bakıcının, ilk müdahaleyi yapabilecek kadar ilk yardım bilgisine sahip olması önemlidir. Yine çocuğumuza bakacak kişide arayacağımız bir diğer özellik de Türkçeyi doğru ve düzgün konuşabilmesidir. Ana dili kulaktan duyularak öğrenilir. Bu nedenle çocukla ilk yaşlarından itibaren, düzgün bir Türkçe ile konuşulması önemlidir.

Ve biliyoruz ki, bu özellikleri taşıyan bir çocuk bakıcısı bulmak hiç de kolay değildir. İşte bizler, yaptığımız titiz çalışmalar ve bünyemizde bulundurduğumuz, alanında uzman bakıcılar ile her zaman sizinleyiz.

HİZMET BÖLGELERİMİZ

ANADOLU YAKASI

ANADOLU YAKASI

Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar

AVRUPA YAKASI

AVRUPA YAKASI

Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu

bir yorum

  1. çocuk bakımı için yardımcı olursanız çok sevinirim 1 yıllık referansım var ayrıca 11 yaşında oğlumu kendim büyüttüm 36 yaşındayım

Mesaj Bırak

Mail adresi paylaşılmaz. Yıldızlı alanları doldurmak zorunludur! *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top