ANASAYFA / BAKICI / Bakıcı
Bakıcı

Bakıcı

Çalışan annelerin bir bölümü ekonomik yetersizliklerden, diğer bölümü ekonomik bağımsızlıklarını kaybetmemek ya da mesleklerini devam ettirmek için çalışırlar. Sebep her ne olursa olsun, çalışana bir anne için bebeğine kimin bakacağı çok önemli bir konudur.

Bizler de firmamız olarak bu kaygılarınızı paylaşıyor ve bu yolda biraz da olsa yükününüzü hafifletmeye çalıyoruz. Alanında bilgili, uzman, deneyimli bakıcıları sizler buluşturuyoruz. Bir bakıcıda aranması gereken özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Temiz, düzenli ve dürüst olmalıdır.

Aile yaşantısı düzenli olmalıdır. Dakik ve eli çabuk olmalıdır.

Sevecen ve güler yüzlü olmalıdır.

Esnek ve hoşgörülü olmalıdır.

Katı-kuralcı olmamalıdır.

Yeniliğe ve değişime açık olmalıdır, sabit fikirli olmamalıdır.

Sorumluluk ve inisiyatif sahibi olmalıdır.

İletişim becerisine sahip olmalıdır.

Sabırlı olmalıdır.

Eğitimli, kendini yetiştirmiş ve bilinçli olmalıdır.

Çocuğu ya da işe devamını etkileyecek bir rahatsızlığı olmamalıdır.

Sigara içmemelidir.

Bu özelliklerin yanında, çocuklar ilk birkaç aydan itibaren, çevresiyle iletişim halindedir ve çevreyi algılamaya başlarlar. Dokunarak, ellerine ne geçerse ağızlarına götürerek tanımaya çalışırlar. Ne kadar göz önünde olursa olsun, bazen kısacık bir zaman diliminde dahi çocuk tehlikeli bir şeyler bulup eline alabilir ya da ağzına götürebilir. Böyle durumlarda bakıcının, ilk müdahaleyi yapabilecek kadar ilk yardım bilgisine sahip olması önemlidir. Yine çocuğumuza bakacak kişide arayacağımız bir diğer özellik de Türkçeyi doğru ve düzgün konuşabilmesidir. Ana dili kulaktan duyularak öğrenilir. Bu nedenle çocukla ilk yaşlarından itibaren, düzgün bir Türkçe ile konuşulması önemlidir.

Bir bakıcı, baktığı her bir çocukla, aynı zamanda bir toplumu etkiler. Bunun bilincinde olarak bizler, siz çalışan ebeveynleri anlıyor ve bu anlamda kaliteli, alanında deneyimli çalışanlarımızı sizlerle buluşturuyoruz.

HİZMET BÖLGELERİMİZ

ANADOLU YAKASI

ANADOLU YAKASI

Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar

AVRUPA YAKASI

AVRUPA YAKASI

Arnavutköy, Avcılar, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Küçükçekmece, Sarıyer, Silivri, Sultangazi, Şişli, Zeytinburnu

bir yorum

  1. Bebek veya çocuk bakıcılığı işi arıyorum.Halen çalışmaktayım.Anadolu yakasından Avrupa yakasına taşınmak üzere olduğum için iş arıyorum.Yeşilköy’de ikamet edeceğim.Lise mezunuyum.Baktığım bebek ve çocuklarda bir annenin yerini alamasam da bir anne sevecenliği ile baktım.Çünkü ben de bir anneyim.Teşekkür ederim.

Mesaj Bırak

Mail adresi paylaşılmaz. Yıldızlı alanları doldurmak zorunludur! *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top